Mój Suchodół

Mieszkańcy Suchodołu oraz miłośnicy lokalnej historii spotkali się 13 października 2022 roku w Domu Ludowym w Suchodole. Pretekstem była promocja książki „Mój Suchodół” autorstwa Józefa Habrata. Książka – album powstawała kilka lat. Przez ten czas publikacja nabierała kształtów i objętości, by finalnie zamknąć się w 320 stronach formatu A4.

Promocje prowadzili Tomasz Wajda (przedstawiciel wydawnictwa GRAFFIA) i Jolanta Wojdyła. Kilkadziesiąt zgromadzonych osób miało możliwość zapoznania się z biografią autora, historią powstania książki oraz jej zawartością. Była prezentacja publikacji, rozmowa z autorem, liczne rozmowy i wspomnienia. Na koniec można było zakupić publikację z dedykacją autora.

„Mój Suchodół” to bogata w zdjęcia i informacje historia lokalnej społeczności – niegdyś podmiejskiej wsi, a dziś dzielnicy Krosna. Książka zawiera 35 rozdziałów i 35 podrozdziałów poświęconych różnym aspektom życia społecznego, sportowego, gospodarczego i kulturalnego Suchodołu. W publikacji znajdziemy też ponad 400 archiwalnych zdjęć i dokumentów.

Wydawcą książki – albumu jest Agencja wydawniczo-fotograficzna GRAFFIA z Krosna, która była odpowiedzialna za projekt, skład, łamanie i przygotowanie zdjęć do druku oraz brała udział w redakcji publikacji.

Druk wykonała Drukarnia Hedom.

Przewiń na górę